O kůži

Kůže jako materiál

 

Kůže je jedním z nejstarších materiálů používaných člověkem. Když se zamyslíme hlouběji, uvědomíme si, že je to opravdu materiál, který obstál ve zkoušce časem.

Jizvy      Vrásky       Rozdíl v kresbě       Rozdíl v odstínu
JizvyVráskyRozdíl v kresběRozdíl v odstínu


Tyto obrázky ukazují různorodost kůže jako přírodního materiálu. V žádném případě však nesmí být považované za chybu materiálu nebo sedacího nábytku. Vyjadřují jedinečnost kůže jako přírodního materiálu.

Důvody, proč kůže zůstává tak populární

 

  • Je to vedlejší produkt masného průmyslu.
  • Je známá svojí pevností. To je důvod proč vidíme popruhy, opasky vyrobené z kůže.
  • Je přirozeně odolná vůči ohni. Kůže je jediný čalounický materiál, který nepotřebuje případné zpomalovače plamene pro splnění technických podmínek.
  • Pokud je udržovaná, má dlouhou životnost. Většina odborníků odhaduje životnost kůže 4:1 v porovnaní s textilem.
  • Nemá alergické účinky. Z kůže mohou být odstraněné částice prachu, a tím je vhodná i pro lidi citlivé na prach.
  • Sezení není ani teplé ani chladné. Ve skutečnosti podporuje pokojovou teplotu, až pokud nedojde ke kontaktu s Vaším tělem. Následně se přizpůsobí Vaší teplotě.
  • Poskytuje nekonečné množství barev, efektů a struktur. Kůže je velmi univerzální.
  • Je prestižním materiálem. Množství výrobků, jako nábytek nebo automobilová sedadla se vyrábí z kůže. Kožená verze vždy svědčí o kvalitě.

 

 

Základní pravidla pro ošetřování a čištění koženého sedacího nábytku

 

Neumisťujte kožený nábytek příliš blízko k radiátoru nebo jinému zdroji tepla. Po umístnění koženého nábytku si ověřte, že vzdálenost mezi ním a tepelným zdrojem je minimálně 30 cm.
Kožené sedací soupravy a křesla chraňte před přímým slunečním světlem.
Pro čištění  a ošetřování kůže používejte garantované čistící prostředky na kůži a textil. Běžné čistící prostředky a chemikálie mohou způsobit škodu vyžadující finančně nákladnou opravu koženého nábytku.
Udržujte kůži bez prachových částic. Jednou do týdne sedačku vysajte a přetřete vlhkým bavlněným hadříkem.
Pro ošetření a impregnaci kůže doporučujeme čistící ochranný prostředek Leather Protection Cream. Zachováte tím měkkost a atraktivní vzhled Vaší sedací soupravy. Obsahuje důležité výživné, tukové a zvlhčující komponenty. Pro správnou impregnaci kůže postupujte podle návodu na obsluhu.
V případě potřeby se obraťte na svého prodejce, který Vám odborně s čištěním/ošetřením kůže poradí nebo doporučí specialistu.

 

Jak často čistit kůži?

 

Sedací soupravy je třeba čistit (utírat prach) tak často, jako u ostatních částí vašeho nábytku. Úplné čištění koženého nábytku je potřebné 2-4 krát do roka. Doporučujeme Vám:

Jednou za týden - čištění kožené sedací soupravy

 

Vysávejte prach na sedačce každý týden nebo tehdy, když čistíte i ostatní části nábytku v místnosti. Zlehka navlhčete kousek látky v přípravku Leather Soft Cleaner a utřete celý povrch sedačky. Jednou z výhod kůže je, že můžete úplně odstranit prachové částice z povrchu, čímž se sedačka stane ideální pro jedince, kteří jsou citliví na prach.

2x až 4x za rok - ošetřování kožené sedačky

 

Úplně očištěte vaši sedačku minimálně každých 6 měsíců přípravkem Leather Soft Cleaner. Části souprav, které jsou nejvíc používané, by se měli čistit každé 4 měsíce. Je důležité věnovat pozornost nejvíce používaným místům, jako jsou sedáky, opěrky rukou, přední část a zadní vnitřní část sedačky.
 
Po úplném čištění nebo očištění jen určitých částí (skrvrny na kožených sedačkách), aplikujte Leather Protection Cream na regeneraci a impregnaci kůže. Aplikujte jej hlavně na nejvíce používané části jako sedáky, opěrky rukou, přední a zadní část. Pravidelné ošetřování koženého nábytku zabrání vzniku skvrn a umožní snažší čištění.
 
Tyto kroky Vám nezaberou mnoho času a provedete s nimi dramatické změny celkového vzhledu vašeho koženého nábytku. Naším cílem je, aby jste neměli žádné problémy, jen příjemnou zkušenost se sedacími soupravami.
 
Leather Master - Soft Cleaner a Leather Protection Cream jsou součástí standartní sadu na čištění a ošetřování kůže. Ostatní čistící prostředky Leather Master je možné použít jen ve vyjímečných případech a každé použití doporučujeme konzultovat s kvalifikovaným pracovníkem společnosti FINNPRO.